الله اکبر

خدا بزرگ هست شکی درش نیست

الله اکبر

خدا بزرگ هست شکی درش نیست

بایگانی

۱۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۹ ثبت شده است

گربه سیاه 

 

گربه سیاه : در ادامه به روز ترین عکس هارو از گربه سیاه را مشاهده کنید

پرشین

 

عکس پروفایل گربه سیاه | پروفایل گرام

 

تعبیر خواب گربه چیست و دیدن آن چه مفهومی دارد؟

 

 

دانلود وکتور شماره 00023762 | گربه سیاه

داستان گربه سیاه جدید من!!! - ویرگول

 

اسم های زیبا و بامزه برای گربه های سیاه-@ITPetnet

 

 

 

عکس صورت گربه سیاه - مسترگراف

 

چند حقیقت جالب در رابطه با گربه تاکسیدو سیاه و سفید - دانشنامه ...

 

واگذاری بچه گربه - اول پت

 

گربه سیاه گربه مشکی حیوان خانگی

 

داستان گربه سیاه ادگار آلن پو

 

گربه سیاه DSH|گربه|تهران، سعادت‌آباد|دیوار

 

 

 

مشرق نیوز - عکس/ گربه سیاه بازی تیم ملی در آزادی

من و حیوان خانگی | گربه سیاه

 

 

خرافات ایتالیایی ها

 

عکس با کیفیت عکس از یک گربه سیاه خانگی در طبقه وسط یک اتاق در ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۹ ، ۰۰:۱۵
alireza rahmani

وظایف جالب و حیرت انگیر زنبور عسل

 

 

زندگی زنبور کارگر پر از شگفتی است. اینکه این حشره از همان روز اول زندگی خود شروع به کار می کند و روند خاصی را طی می نماید، موضوعی است که می تواند برای ما انسان ها الگو باشد.
تمامی وظایف و مسئولیت های کندو بر دوش زنبورکارگر است. درست است که اگر زنبور ملکه ای وجود نداشته باشد، کلنی زنبور عسل از بین می رود؛ اما زنبوران کارگر هستند که تمام ماهیت کندو را تشکیل داده و مسئولیت های خطیری را بر عهده می گیرند. زنبوران کارگر به راستی از ابتدای تولد تا زمانی که از دنیا می روند، تلاش زیادی برای حفظ و بقای کلنی انجام می دهند.

روند وظایف زنبورانکارگر کاملا وابسته به سن آن ها است. همزمان با رشد زنبور و شکل گیری اندام های مختلف در بدن او، وظایف ویژه ای به او محول می شود. همچنین بعضی از وظایف به دلیل رشد زنبور و تمام شدن خاصیت قبلی، به طور خود به خود مردود شده و شرح جدیدی از وظایف برای او تعیین می شود.

در این مطلب گام به گام به وظایف زنبور یک روزه تا زنبور 21 روزه و بزرگتر می پردازیم. به نظر می رسد اطلاعات جذابی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. در نتیجه بهتر است تا انتهای مطلب را مطالعه کنید.

ویدئو: 21 روز اول زندگی زنبورها در تد

وظایف زنبور کارگر 1 تا 3 روزه
وقتی در مورد زنبور 1 روزه صحبت می کنیم، منظورمون لارو زنبور عسل نیست. بلکه منظور زنبوری است که دوران لاروی را گذرانده، از ژل رویال مصرف کرده و به طور کامل به یک زنبور کارگر تبدیل شده است. هر زنبور کارگر اولین وظایف خود را در 3 روز اول زندگی خود تجربه می کند تا بداند قرار است در این دنیا همواره مشغول به کار باشد.

اولین وظیفه ای که بر عهده زنبور عسل نوزاد گذاشته می شود، تمیزکردن سلول های شان است. در واقع زنبور ماده در 3 روز اول زندگی خود، نقش تمیزکار را ایفا می کند. نقشی مهم و کلیدی و البته پر مشقت برای زنبوری که تازه به دنیا آمده است.

وظایف زنبور کارگر 3 تا 6 روزه
وقتی که زنبور کارگر نوزاد به 3 روزگی رسید، وظیفه خود را به خواهران تازه متولد شده اش می سپرد و وظیفه ای جدید را بر عهده می گیرد. در 3 یا 4 روز دوم زندگی زنبور کارگر، مقدمات پرستاری وی مهیا می شود. او باید از لاروهای مسن با عسل و گرده مراقبت کند. در واقع وظیفه زنبور کارگر 3 تا 6 روزه پرستاری از لاروها مسن تری است که باید با عسل و گرده تغذیه شوند.

وظایف زنبور کارگر 6 تا 12 روزه
از روز ششم زندگی زنبور کارگر، وظایف او سنگین تر و خاص تر می شود. وظیفه زنبور 6 تا 12 روزه تولید ژل رویال و تغذیه ملکه و لاروهای جوان با ژل رویال است. اگر زنبور کارگر در این مقطع 6 روزه از زندگی خود نتواند ژل رویال مورد نیاز کندو برای تغذیه لاروها و ملکه را تولید کند، کل کلنی به خطر می افتد.

در واقع زنبور در 6 روز دوم زندگی خود، مسئولیت خطیر پرستاری را بر عهده گرفته و به همین علت به او زنبور پرستار نیز گفته می شود. او باید ژل رویال تولید کند، آن را در شان های مربوط به لارو ذخیره کند و تغذیه زنبور ملکه را به او برساند. با توجه به اینکه زنبور ملکه زمان کافی برای خوردن ژل رویال را ندارد، زنبور پرستار که همان زنبور کارگر 6 تا 12 روزه است، باید به دنبال زنبور ملکه راه بیوفتد و ژل رویال را به او بخوراند.

اسرار حیرت انگیز از نقش ژل رویال در کندو

نمی توانیم بگوییم که این 6 روز مهمترین وظیفه هر زنبور اتفاق می افتد؛ اما حداقل می توان گفت که حیاتی ترین وظیفه ای که بر عهده زنبور کارگر قرار می گیرد، در همین دوران است. زنبورداران باید تلاش کنند تا در این دوران زنبور پرستار به وظایف خود عمل کند. برای این منظور مصرف مناسب عسل و گرده گل برای این زنبوران جوان اهمیت دارد.

وظایف زنبور کارگر 13 تا 20 روزه
در یک دوره یک هفتگی، زنبور کارگر وظایف مختلفی را بر عهده می گیرد. هر کدام از این وظایف بسته به نقشی که برای او تعریف می شود مشخص و به او اعلام می گردد.

موم بافی توسط زنبور عسل کارگر در این دوران یعنی در سن 13 تا 20 روزگی انجام می شود. موم مورد نیاز کندو و همچنین ساخت سلول های شان، باید توسط زنبوران کارگر جوان انجام گیرد. نظافت کندو و استفاده از بره موم برای ضدعفونی کردن قسمت های مختلف نیز در همین دوران بر عهده زنبور کارگر خواهد بود. یکی دیگر از وظایف زنبور کارگر در سن 13 تا 20 روزگی، غلیظ کردن شهد گل هایی است که زنبوران دیگر با خود از طبیعت آورده اند.

در 13 تا 21 روز اول زندگی زنبور کارگر، اولین تجربه ها در مورد محیط خارجی کندو نیز شکل می گیرد. نگهبانی از جمله وظایف زنبور کارگر در این سن است تا علاوه بر تماشای طبیعت زیبای خداوندی، با محیط خارج از کندو نیز آشنا شود. در این دوران ممکن است اولین پروازهای شناسایی زنبور کارگر نیز اتفاق بیافتد تا محل استقرار کندو را شناسایی نماید. با این حال در پروازهای شناسایی خبری از جمع آوری شهد یا گرده گل نخواهد بود

وظایف زنبور کارگر 21 روزه تا پایان زندگی
وقتی سن زنبور کارگر به 21 روز می رسد، دیگر وظایف تعیین شده و دقیق خواهد داشت. زنبور به بلوغ کامل رسیده و برای انجام وظایف اصلی خود آماده می شود. با توجه به اینکه در قبل از این زمان پروازهای شناسایی را انجام داده بوده، به راحتی می تواند برای جمع آوری مواد مورد نیاز کندو پرواز کرده و زندگی جدید خود را تجربه کند.

از سن 21 روزگی به بعد وظایف زنبور کارگر به شکل زیر تعریف می شود:

 جمع آوری آب
 جمع آوری شهد و تبدیل آن به عسل
 جمع آوری گرده گل
 جمع آوری بره موم
این وظایف بسیار مهم توسط تعداد زیادی از زنبورهای کارگر که از سن 21 روزه به بعد هستند انجام می شود. زنبوران کارگر تا پایان عمر خود همین وظایف را بر عهده داشته و به صورت روزانه کارهای مربوطه را انجام می دهند.

سخن آخر
زندگی زنبور کارگر پر از شگفتی است. اینکه این حشره از همان روز اول زندگی خود شروع به کار می کند و روند خاصی را طی می نماید، موضوعی است که می تواند برای ما انسان ها الگو باشد. به راستی زنبور کارگر به معنای واقعی برای رشد کلنی تلاش می کند و در نهایت نیز به هدف خود می رسد.

آیا حشره ای به سخت کوشی زنبورکارگر می شناسید؟ اگر اطلاعاتی در مورد زندگی دیگر حشره ها دارید، حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۹ ، ۱۱:۱۵
alireza rahmani

مهناز افشار و مهاجرت وی

 

مهناز افشار متولد ۲۱ خرداد ۱۳۵۶ در تهران بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است. دیپلمش را در رشته تجربی گرفت و برای ادامه تحصیل به مدت چهار سال در موسسه ای غیرانتفاعی به تحصیل در رشته تدوین پرداخت و در کلاس های بازیگری استاد حمید سمندریان تعلیم دید.

خانواده اش ریشه مذهبی دارند، به همین دلیل هم در ابتدا مخالف بودند که دخترشان وارد بازیگری شود.

او متولد سال مار است در کودکی خیلی شیطنت می کرد و همیشه دوست داشت بوفه دار مدرسه باشد یک بار بخاطر شیطنت های فراوانش دو روز از مدرسه اخراج شد.

مهناز افشار

علایق مهناز افشار در کودکی
در دوران کودکی عاشق آتاری مخصوصا بازی دزد و پلیس بود و به تماشای کارتون علاقه فراوانی داشت،از سیندرلا، صد ویک سگ خالدار،پلنگ صورتی، مورچه و مورچه خوار، سند باد، باربا پاپا، بامزی، هاچ زنبور عسل، خانواده دکتر ارنست و جودی ابوت بعنوان کارتونهای دوست داشتنی دوران کودکی اش یاد میکند .

همسر مهناز افشار
مهناز افشار در خرداد ۱۳۹۳ با یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌ نژاد ازدواج کرد و خطبه عقد آن‌ها توسط سید محمد خاتمی رئیس‌جمهور پیشین جمهوری اسلامی ایران خوانده شد.

مهناز افشار و یاسین رامین در ۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۴ صاحب دختری به نام لیا شدند.

مهناز افشار

اعتقادات و خواسته ها
در سینما به قسمت و اتفاقات ناشی از آن که برای آدمها رخ میدهند اعتقاد دارد و می گوید “من معتقدم که مسیرم مشخص شده است” در کودکی از کارهای سخت که هیجان زیادی داشت لذت میبرد و به همین دلیل هیچوقت دوست نداشت دکتر یا مهندس شود بلکه میخواست راننده کامیون باشد!

شروع بازیگری
مهناز افشار بازیگری را با مجموعه تلویزیونی گمشده در سال ۱۳۷۷ آغاز کرد و پس از آن با ایفای نقش در فیلم سینمایی دوستان به کارگردانی علی شاه‌حاتمی در سال ۱۳۷۷ به سینما راه یافت و با ایفای نقش در فیلم سینمایی شور عشق به کارگردانی نادر مقدس در سال ۱۳۷۹ به شهرت رسید.

شباهت زیاد مهناز افشار به گوگوش، خواننده و بازیگر مشهور، در توجه رسانه‌ها به او در شروع کارش تأثیرگذار بود.

مهناز افشار در دههٔ هشتاد از چهره‌های تأثیرگذار سینمای تجاری ایران شد و در سال‌های پایانی این دهه با بازی در فیلم‌های کارگردانان متفاوت سعی کرد تصویر شناخته‌شده‌اش را تغییر دهد؛ تلاشی که به دریافت چندین جایزه و تقدیرنامه از سوی منتقدان و جشنواره‌های داخلی انجامید.

مهناز افشار، در سال ۹۳ در یکی از نقشهای اصلی در فیلم سینمایی «آموزگار» به کارگردانی ناصر سعیداف، کارگردان سرشناس تاجیک، ایفای نقش کرد.

تهیه‌کنندگی کنسرت خیرخواهانه
در آبان ۱۳۹۱ کنسرت خیرخواهانه روزبه نعمت‌اللهی به تهیه‌کنندگی مهناز افشار در مرکز همایش‌های برج میلاد برای کمک به زلزله‌زدگان آذربایجان برگزار شد. در این مراسم تعدادی از سینماگران و بازیگران و همچنین ورزشکاران حضور داشتند.

روزبه نعمت‌اللهی خواننده موسیقی پاپ در این مراسم، که «داروگ» نام گرفته بود قطعات «ای وطن»، «تویی نیازم»، «اگر یه روز بیای سراغم»، «تازه‌ترین زخم دلم»، «بازآمده‌ام»، «گل یاس»، «نفس کشیدن سخته» و «خلیج‌فارس» و «خاک وطنم» را اجرا کرد.

حمایت از اصلاح طلبان
در اسفندماه ۹۴ مهناز افشار با انتشار متنی در توئیتر خود رسماً اعلام کرد که در انتخابات مجلس دهم شرکت کرده و به اصلاح طلبان رای می‌دهد.

افشار در توئیت خود نوشت: با تمام آنچه که مشخص است و من هم می‌دانم بهتر است که… من به لیست اصلاح‌طلبان رای می‌دهم و امیدوارم آنچه که نباید نشود.

وی در صفحه اینستاگرامش نیز با انتشار یادداشتی هفت بندی به شهروندان پیشنهاد حمایت از اصلاح طلبان را در انتخابات مجلس داد.

مهناز افشار
فیلم‌شناسی مهناز افشار
سینما
سال تولید نام فیلم کارگردان نقش

۱۳۹۷ قسم محسن تنابنده
۱۳۹۷ ناگهان درخت صفی یزدانیان
۱۳۹۷ آبی به رنگ آسمان امیر رفیعی راوی
۱۳۹۷ آشفته‌گی فریدون جیرانی
۱۳۹۶ شاه‌کش وحید امیرخانی
۱۳۹۶ لس آنجلس تهران تینا پاکروان آیدا
۱۳۹۶ دارکوب بهروز شعیبی نیلوفر
۱۳۹۵ ارادتمند؛ نازنین بهاره تینا عبدالرضا کاهانی تینا
۱۳۹۵ گیلدا امید بنکدار، کیوان علیمحمدی گیلدا
۱۳۹۵ نهنگ عنبر ۲: سلکشن رؤیا سامان مقدم رؤیا
۱۳۹۴ خانه‌ای در خیابان چهل و یکم حمیدرضا قربانی فروغ
۱۳۹۴ نهنگ عنبر سامان مقدم رؤیا
۱۳۹۳ معلم ناصر سعیداف هدیه
۱۳۹۲ دلم می‌خواد بهمن فرمان‌آرا مریم
۱۳۹۲ بیگانه بهرام توکلی سپیده
۱۳۹۲ متروپل مسعود کیمیایی خاتون
۱۳۹۲ چه خوبه که برگشتی داریوش مهرجویی حوری یاسمین
۱۳۹۱ از تهران تا بهشت ابوالفضل صفاری غزال
۱۳۹۱ هیچ‌کجا هیچ‌کس ابراهیم شیبانی ساناز
۱۳۹۰ پل چوبی مهدی کرم‌پور شیرین
۱۳۹۰ یک عاشقانه ساده سامان مقدم گندم
۱۳۸۹ برف روی کاج‌ها پیمان معادی رؤیا
۱۳۸۹ سعادت‌آباد مازیار میری لاله
۱۳۸۹ قصه پریا فریدون جیرانی سروین فروزش
۱۳۸۸ طبقه سوم بیژن میرباقری زن جوان
۱۳۸۸ پسر آدم، دختر حوا رامبد جوان مینا (وکیل)
۱۳۸۷ خاطره نادر طریقت پریچهر
۱۳۸۷ امشب شب مهتابه محمدهادی کریمی سحر
۱۳۸۷ پوپک و مش ماشاالله فرزاد مؤتمن پوپک
۱۳۸۷ شیرین عباس کیارستمی Woman in audience
۱۳۸۷ دعوت ابراهیم حاتمی‌کیا شیدا صوفی
۱۳۸۷ شبانه‌روز امید بنکدار، کیوان علیمحمدی فوژان
۱۳۸۷ انعکاس رضا کریمی نسیم
۱۳۸۶ تسویه‌حساب تهمینه میلانی سارا
۱۳۸۶ کلاغ پر شهرام شاه‌حسینی سارا
۱۳۸۵ رئیس مسعود کیمیایی طلا
۱۳۸۵ محاکمه ایرج قادری نگار
۱۳۸۴ آتش‌بس تهمینه میلانی سایه
۱۳۸۴ آکواریوم ایرج قادری شیرین
۱۳۸۴ تله سیروس الوند نازنین محرابی
۱۳۸۴ چه کسی امیر را کشت؟ مهدی کرم‌پور مرجان
۱۳۸۴ کارگران مشغول کارند مانی حقیقی سحر
۱۳۸۳ سالاد فصل فریدون جیرانی مهرانگیز
۱۳۸۲ کما آرش معیریان مریم
۱۳۸۱ سیزده گربه روی شیروانی علی عبدالعلی‌زاده لیلا
۱۳۸۱ دختری در قفس قدرت‌الله صلح‌میرزایی آذر
۱۳۸۱ زهر عسل ابراهیم شیبانی شراره
۱۳۸۰ نگین اصغر هاشمی ندا
۱۳۷۹ خاکستری مهرداد میرفلاح بیتا
۱۳۷۹ شور عشق نادر مقدس سحر
۱۳۷۸ دوستان علی شاه‌حاتمی سارا
۱۳۷۸ شیرهای جوان محسن محسنی‌نسب لیلا

مهناز افشار
شبکه خانگی و تلویزیون
سال تولید نام سریال سمت کارگردان نقش

۱۳۹۶–۹۷ گلشیفته بازیگر بهروز شعیبی راحله گلشیفته
۱۳۹۵–۹۶ عاشقانه بازیگر منوچهر هادی گیسو برازنده
۱۳۹۳–۹۴ عشق تعطیل نیست بازیگر بیژن بیرنگ نفس
۱۳۹۲ کلاه‌قرمزی ۹۲ بازیگر مهمان ایرج طهماسب خودش
۱۳۷۷ گم‌شده بازیگر مسعود نوابی سحر

تئاتر
سال تولید نام نمایش کارگردان نقش

۱۳۹۶ الیور توئیست حسین پارسایی نانسی
۱۳۹۳ دور همی زنان شکسپیر بهاره رهنما ژولیت
۱۳۹۱ بیست و یک بار مردن در سی روز صابر ابر
۱۳۹۰ آمدیم، نبودید، رفتیم رضا حداد

جوایز و افتخارات مهناز افشار
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای دارکوب ۱۳۹۶
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره فجر برای پل چوبی ۱۳۹۰
برنده تندیس بهترین بازیگر زن از جشن دنیای تصویر برای طبقه سوم ۱۳۹۰
برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن از انجمن منتقدان برای برف روی کاج‌ها ۱۳۸۹
برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن از بخش نگاه نو جشنواره فجر برای برف روی کاج‌ها ۱۳۸۹
کاندید تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن از جشن خانه سینما برای سعادت‌آباد ۱۳۸۹
برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از جشنواره فجر برای سعادت‌آباد ۱۳۸۹
برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن از انجمن منتقدان برای طبقه سوم ۱۳۸۸
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از جشنواره فجر برای تسویه‌حساب ۱۳۸۶

 

منبع :https://harfetaze.com/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۹ ، ۰۸:۴۵
alireza rahmani

قیمت گربه های پرشین

 

 

یک فروشنده گربه‌های پرشین گفت: قیمت‌گذاری این نژاد گربه به خلوص نژاد صورت و سایز پا بستگی دارد.

موعظ توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: قیمت توله گربه‌های پرشین از 500 تا دو میلیون تومان است که نژاد اصلی آنها ایرانی بوده اما با مرور زمان پوزه آن کوچک شده و به اصطلاح با نام فلت به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: نژاد اصلی یا پوزه‌دار از نژاد فلت ارزان‌تر بوده اما قوای بدنی نژاد فلت ضعیف‌تر است.

او تاکید کرد: برای تولد نژاد خوب و قوی گربه نژاد فلت و نژاد پوزه‌دار را با هم ترکیب می‌کنند.

توکلی در رابطه با هزینه ماهانه غذای گربه‌های پرشین گفت: غذای اصلی این گربه‌ها ماهانه 60 تا 70 هزار تومان است و در کنار آن می‌توان غذای خانگی هم به آنها داد.

وی هم‌چنین در رابطه با خاک مناسب برای گربه گفت: در حال حاضر نیاز بازار از طریق خاک ایران و خاک وارداتی تامین می‌شود. خاک ایرانی هر پنج کیلو 4 تا 6 هزار تومان و خاک وارداتی هر پنج کیلو 20 تا 30 هزار تومان به فروش می‌رسد.

او تاکید کرد: اگر روزانه خاک گربه تمیز شود برای 15 روز می‌توان از آن استفاده کرد.

این فروشنده گربه‌های پرشین افزود: دوره معاینه پزشکی و واکسیناسیون گربه‌های پرشین شش ماه یکبار است.

وی افزود: با وجود این‌که گربه پرشین از نژاد ایرانی بوده و در ایران پرورش می‌یابند از کشور اوکراین که مرکز اصلی پرورش حیوانات خانگی به مانند سگ و گربه است نیز وارد می‌شود.

او تاکید کرد: پرورش گربه در خانه صورت می‌گیرد، زیرا باید به طور دائم به آن رسیدگی و محبت شود.

وی در رابطه با خانه، محل خواب، وسایل بازی و وسیله حمل‌ونقل گربه افزود: 95 درصد این محصولات وارداتی بوده و با دلار آزاد تامین می‌شود. هم‌چنین چند کارخانه غذای حیوان تولید می‌کند که کیفیت چندان مناسبی ندارد.

وی در رابطه با جواز کسب این‌گونه واحد‌های فروش گفت: هر فردی که بخواهد مغازه فروش گربه یا وسایل نگهداری سگ و گربه راه‌اندازی کند باید از اتحادیه صنف امور لوازم بهداشتی و دامی وزارت کشاورزی جواز مرتبط دریافت کند.

 

منبع : سایت ایسنا

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ خرداد ۹۹ ، ۱۷:۳۶
alireza rahmani

آب آشامیدنی

 

تقریبأ همه ساکنان اومئو با مرکز تصفیه آب کمونی در ارتباط هستند. شرکت کمونی "اومه وا" مسئولیت اداره مراکز تصفیه آب کمونی را بر عهده دارد و نظارت دارد تا کیفیت آب بر اساس برنامه های تعیین شده به طور منظم کنترل شود و میزان مواد موجود در آب از سطح مقرر بالاتر نرود. آب مراکز تصفیه آب کمونی تنها برای آشامیدن و آشپزی استفاده نمی شود. از این آب برای شستن ظرف ها، شستشوی پوشاک و در حمام و توالت نیز استفاده می شود. "فورش لوندا" که بزرگترین مرکز تصفیه است، تقریبأ 90% نیاز کمون به آب آشامیدنی را برآورده می کند. آبی که در "فورش لوندا" تصفیه می شود، دارای کیفیت بسیار بالا است. مواد خامِ آب آشامیدنی از آب های زیرزمینی تأمین می شود. در یک روند ساده، آهن موجود در آن آب جدا می شود و میزان "یونِ هیدروژن" (پ. ه) آن افزایش داده می شود. آن آب آنچنان از باکتری ها پاک است که افزودن کلر به طور روتین ضرورتی ندارد.

در مناطق روستائی و مناطق اوقات تفریح، آب مورد نیاز از چاه های منفرد برای هر یک از مستغلات یا مشترکأ چند مستغلات تأمین می شود.

خوب است بدانیم که این آب به اصطلاح آب نرم خوانده می شود. این بدان معناست که دلیلی وجود ندارد که مواد رختشوئی، ظرفشوئی و دیگر مواد پاک کننده را بیش از میزان قید شده بر روی بسته بندی ها استفاده کرد، زیرا میزان مازاد به منابع آبی وارد می شود.  

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ خرداد ۹۹ ، ۰۹:۲۸
alireza rahmani

جدید ترین عکس های خرگوش

 

عکس های زیبا و بامزه از خرگوش های ناز و کوچولو

 

 

 

 

نژادهای مختلف خرگوش این حیوان دوست داشتنی را بشناسید + عکس

 

 

🐇عکس خرگوش بسیار زیبای Dwarf که جثه بسیار کوچکی دارد. این گونه خرگوش

 

 

 

خوشتیپ ترین خرگوش جهان! (عکس)

 

 

 

 

 

خرگوش های بامزه و دیدنی! / عکس

 

 

خرگوش های زبون دراز! +عکس

عکس خرگوش های بامزه و خوشگل | عکس خرگوش فانتزی برای پروفایل

 

مزرعه ی پُتی ناز - بزرگترین گالری عکس خرگوش ها(قسمت اول)

 

تعدادی از عکس خرگوش های بامزه و دوست داشتنی را برای

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ خرداد ۹۹ ، ۲۲:۳۷
alireza rahmani

عکس های جدید از مهران مدیری

 

عکس عاشقانه دیده نشده از مهران مدیری و همسرش

 

 

 

زن جنجالی هیولا در کنار مهران مدیری+عکس

 

 

 

 

 

مهران مدیری| ماجرای رونمایی از همسرش + تصاویر دیده نشده

 

 

 

عکس لو رفته و جنجالی مهران مدیری در پاریس | ساعدنیوز

 

شغل همسر “مهران مدیری” چیست؟ + تصاویر

 

عکس دو نفره مهران مدیری با پسرش!

 

بیوگرافی مهران مدیری و همسرش + از کارگری تا خانواده و فرزندانش ...

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ خرداد ۹۹ ، ۲۲:۳۴
alireza rahmani

عکس گل های زیبا مخصوص کادو دادن

 

زیباترین عکس پروفایل گل؛ پروفایل گل با متن نوشته و بدون متن نوشته

 

 

 

عکس های زیبای گل سرخ | مجله اینترنتی انعکاس

 

گالری عکس های دسته گل رز مشکی ، قرمز ،آبی و سفید

 

 

کاملترین گالری عکس گل رز زیبا | رز قرمز, آبی, سفید, سبز, صورتی عاشقانه

 

 

تصاویر هدیه دادن گل عاشقانه | عکس هدیه دادن گل به عشق + متن عاشقانه

 

 

 

گل رز زیبا | گل های رز زیبا از همه رنگ + گل های زیبا برای

 

مجموعه فوق العاده عکس پروفایل گل (عاشقانه و رومانتیک)

 

 

سفارش باکس گل حروف گل رز | ارسال باکس گل به ایران | خرید باکس گل ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ خرداد ۹۹ ، ۰۰:۰۲
alireza rahmani

زندگی نامه بهزاد لیتو

عکس لیتو داورپناه با نام مستعار “بهزاد لیتو یا بزی لی”، (خواننده، آهنگساز و ترانه سرای سبک رپ و هیپ هاپ) متولد ۷ اسفند ماه سال ۱۳۷۰ اهل ایران است. بهزاد در حال حاضر ساکن تورنتو است.

آغاز فعالیت های بهزاد از گروه پایدار بود، زمانی که با عرفان آشنا شد و بعد از آن وارد این گروه شد و فعالیت های حرفه ای اش را آغاز کرد.

بهزاد در همین گروه با حضور عرفان به عنوان خواننده مهمان آهنگی به نام “کارگردان” را در سال ۱۳۹۰ منتشر کرد.

مدتی بعد از این گروه جدا شد و دلیل کارش را پیشرفت بیشتر اعلام کرد.

پس از جدایی از این گروه با یکی از اعضای گروه زدبازی به نام “سیجل” آشنا شد و با همکاری او و یکی دیگر از اعضای این گروه به نام “علیرضا جی جی” شروع به فعالیت کرد. یکی از این همکاری‌ها ریمیکس ساخت فردا بود.

از نخستین آهنگ هایی که او در این گروه ساخت آهنگی به نام “ساعت وایسه” بود که در تاریخ ۴ مرداد سال ۱۳۹۱ منتشر شد. یکی دیگر از آهنگ ها، آهنگ “فوق العاده” بود که به همراه (سیجل و سامی بیگی به عنوان خواننده مهمان) منتشر کرد.

از جمله ساز هایی که بهزاد لیتو با آن فعالیت می‌کند گیتار، پیانو و بیت باکس است.

بهزاد لیتو همکاری‌های مشترکی با: پایدار، عرفان، تهم، پایا، زدبازی، علیرضا جی جی، سیجل، جیدال، نسیم، سامی بیگی، سوگند، سهراب ام جی، سامان ویلسون، سپهر خلسه و تیک تاک داشته است.

از جمله آلبوم‌های او: خاکستری، بیست و سه، تراپی، ستاره بازی و هر چیزی نگفتم است.

از آلبوم های مهمان او می توان به: زاخارنامه (از زدبازی)، پیر شدیم ولی بزرگ نه (از زدبازی)، یادگاری (از سپهر خلسه)، خداحافظی (از عرفان)، پیر شدیم ولی بزرگ نه ۲ (از زدبازی)، ۴۲۰ (از وانتونز) و جوونی اشاره کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ خرداد ۹۹ ، ۱۵:۵۰
alireza rahmani

داستان کوتاه «نفس گرم»

 

داستان پله های ترقی


جیم و ادوارد دوستان صمیمی بودند تا اینکه وارد بازار کار شدند. با این تفاوت که ادوارد به سختی کار می کرد و پله های ترقی را یکی یکی طی می کرد، اما جیم فقط می خورد و می خوابید و تفریح می کرد.

سالها گذشت و ادوارد به جایی رسید که دیگر بالا رفتن از پله های ترقی برایش سخت و غیر ممکن شد،
در همین حال صدای جیم را از آن بالا بالا ها شنید که با خنده می گفت: ادوارد عزیزم خسته نباشی، اما یادت باشد در قرن بیست و یکم، برای رسیدن به موفقیت به جای بالا رفتن از پله های ترقی، باید سوار آسانسور ترقی شد!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ خرداد ۹۹ ، ۰۱:۱۲
alireza rahmani